Gruzija / Temos / Tskaltubo

Tskaltubo Gruzijos kurortas netoli Kutaisio ir apie 100 km iki Juodosios jūros. 

Gydomasis kurortas garsėja unikaliu mineraliniu vandeniu neturinčiu analogų nei Azijoje nei Europoje. Tskaltubo kurortas buvo labai populiarus Sovietų Sąjungos laikotarpiu. Per metus į kurorto sanatorijas atvykdavo apie 125 tūkst. lankytojų. Šiuo metu lankytojų srautas sumažėjęs, tačiau ir dabar nuostabus subtropinis klimatas, turtinga gamta ir nepaprastos sudėties terminio mineralinio vandens versmės traukte traukia turistus iš įvairių pasaulio šalių.  

Tskaltubos mineralinio vandens sudėtis yra mokslininkų galvosūkis iki šių dienų. Visiškai neaišku, kaip gamtoje galėjo susiformuoti tokios sudėties mineralinis vanduo. Tskaltubos vandenyje yra ištirpusios radono, azoto, argono, helio dujos. Yra katijonų (natrio, kalio, magnio, kalcio, geležies) bei anijonų (chloro, sulfatų, hidrokarbonatų), tačiau vandens unikalumas tame, kad šių medžiagų kiekis yra mažesnis, negu nustatytos minimalios normos, kurios gali būti vandenyje. Vanduo yra labai švelnus ir visi naudingi vandens komponentai lengvai pasisavinami žmogaus odos ląstelių. 

Terminio vandens temperatūra beveik atitinka žmogaus temperatūrą (+33 – 35 ᵒC). Vanduo iš gręžinių tiesiai keliauja į sanatorijų vonias, todėl nepraranda savo savybių ir puikiai tinka gydyti įvairias ligas. 
  
Sanatorinis gydymas Tskaltuboje rekomenduotinas sergant šiomis ligomis: 

  • Judamojo atramos aparato (artritai, poliartritai, artrozės, osteochondrozė, stuburo išvarža, osteomelitas, po kaulų lūžių, sklerodermija ir t.t.);   
  • Širdies ir kraujagyslių;
  • Periferinės nervų sistemos (radikulitas, neuritas, polineuropatija, neurologiniai susirgimai);  
  • Ginekologiniams susirgimams (endometritas, kolpitai,  uždegiminiai procesai, nevaisingumas, klimakterinis sindromas);
  • Urologiniams susirgimams (cistitai, prostatitai, impotencija); 
  • Odos (psoriazė, egzema, neurodermitai, seborėja, alerginiai susirgimai, po nudegimų). 

Pasirink poilsį:

Gydomasis kurortas garsėja unikaliu mineraliniu vandeniu neturinčiu analogų nei Azijoje nei Europoje. Tskaltubos mineralinio vandens sudėtis yra mokslininkų galvosūkis iki šių dienų.