Viešbučiai

Odessa

Odessa, Ukraina

Odessa – miestas prie Juodosios jūros ir 4 pagal dydį Ukrainos miestas.

Skirtingais istorijos laikotarpiais miestas priklausė Otomanų imperijai, buvo ketvirtas pagal dydį Rusijos imperijos miestas ir svarbiausia jūrų laivyno bazė Sovietų Sąjungos laikotarpiu. 1990 metai Juodosios jūros  laivynas buvo antras pagal didį pasaulyje.  

Odessoje gyvena įvairių tautybių žmonės: ukrainiečiai, rusai,  žydai, graikai, moldovai, ispanai, vokiečiai ir kt. Skirtingų tautybių  kultūrų ir papročių margumynas sukūrė savitą, išskirtinį gyvenimo būdą ir bendravimo tradicijas. Odesa garsėja žmonių laisva dvasia, linksmybėmis ir savita aura. 

Turistus miestas traukia Juodosios jūros paplūdimiais, saulėtu klimatu ir gražia miesto architektūra. 

Ką verta pamatyti Odessoje:    

Potiomkino laiptai
Vienas žymiausių lankytinų miesto objektų – gigantiški Potiomkino laiptai, jungiantys miesto centrą ir uostą. 1837 m. šiuos laiptus, kaip dovaną savo žmonai Elžbietai, pastatė princas Aleksandras Vorontsovas. Anksčiau čia būta 200 pakopų medinių laiptų, tačiau dabar esantys laiptai granitiniai, sudaryti iš 192 pakopų. Jų dydis išties įspūdingas – 142 metrų ilgio, 24 metrų aukščio, apačioje jų plotis 21,7 metrai, o viršuje – 12,5 metrai. Šie laiptai tituluojami vienais gražiausių visoje Europoje, o nuo jų atsiverianti Juodosios jūros panorama – tiesiog stulbinanti.

Požeminiai katakombų tuneliai
Dar vienas objektas, ką pamatyti Odesoje tiesiog būtina, – požeminiai katakombų tuneliai. Tai požeminis labirintas, sukurtas prieš maždaug du šimtus metų kalkakmenio kasybos metu. Šie tuneliai laikomi pačiais ilgiausiais požeminiais katakombų tuneliais visame pasaulyje ir yra išsiraizgę po miestą ir Odesos regioną apie 2 500 km. Antrojo pasaulinio karo metais Odesos katakombos buvo naudojamos kaip vokiečių ir rumunų armijų stovyklavietės. Šio karo metu katakombose slėpėsi ir sovietų partizanai.

Tolstojaus rūmai
Tai, ką pamatyti Odesoje taip pat verta – Tolstojaus rūmai, kuriuose galima išvysti čia gyvenusių grafų Tolstojų šeimos sukauptą paveikslų kolekciją. Be paveikslų galerijos čia taip pat veikia dailės muziejus. Rūmai dėmesį patraukia savo išskirtine architektūra, jie itin vertinami dar ir dėl to, jog nepaisant sudėtingos ir ilgos istorijos išlaikė beveik visiškai autentišką interjerą. Šis rusų klasicizmo stiliaus pastatas, dekoruotas baroko ir renesanso elementais, miesto centre buvo pastatytas 1830 m.

Deribasovo pėsčiųjų gatvė
Miesto širdimi vadinamą Deribasovo pėsčiųjų gatvėje įsikūrę patys prašmatniausi restoranai, prabangios parduotuvės, kavinės. Šią gatvę pamėgę ne tik turistai ar vietiniai gyventojai, bet ir gatvės muzikantai, savo muzika kuriantys unikalią šios vietos atmosferą.