2020-09-22

Naujienos

Gydomojo purvo nauda

Gydomosios purvo procedūros turi labai ilgą istoriją. Jau antikos laikais žmonės tepė skaudančias vietas įvairiais dumblais ir purvais. Viduržemio jūros regiono gyventojai iki šiol turi jūros dumblo baseinus, kurie pritraukia tūkstančius turistų. Skaičiuojama, kad per metus įvairiomis purvo procedūromis pasinaudoja net 50 milijonų Europos gyventojų.

Yra kelios gydomojo purvo rūšys, o Lietuvoje daugiausia naudojamas durpinis purvas. Atlikti moksliniai tyrimai leidžia daryti išvadą, kad Druskininkų kurorto durpinis purvas yra vienas iš geriausių Europos terapiniuose kurortuose naudojamų purvų.

Juodo durpinio purvo vonios itin veiksmingos gydant sąnarių, stuburo, medžiagų apykaitos, periferinės ir funkcinės nervų sistemos ligas. Purvas padės odai atpalaiduoti biologiškai aktyvias medžiagas, kurios veikia visas organizmo sistemas. Unikalios sudėties purvas pasižymi itin plačiu gydomuoju poveikiu: gerina kraujotaką ir limfos apytaką, didina deguonies įsisavinimą, mažina uždegiminius procesus, skausmą, pasižymi antibakteriniu poveikiu, šalina iš organizmo toksinus, stiprina imunitetą, teigiamai veikia centrinės nervų sistemos funkciją bei pasižymi kitomis sveikatinančiomis savybėmis.

Baltasis gydomasis purvas tai organinės kilmės gėlavandenių ežerų dumblas, kuriame yra daug organinių, biologiškai aktyvių medžiagų ir mikroelementų. Jo gydomosios savybės vertinamos dėl geresnių nei kitų gydomųjų durpių purvų šiluminių rodiklių, taip pat jame daug organinių, biologiškai veiklių medžiagų, mikroelementų (geležies, mangano, cinko, vario, chromo, kobalto ir kt.). Baltojo purvo procedūros gerina kraujotaką ir medžiagų apykaitą, padeda kūnui pašalinti susikaupusias kenksmingas medžiagas ir šlakus. Jis drėkina odą ir apsaugo nuo senėjimo. Po kelių procedūrų pajusite, kaip sustiprės imunitetas. Taip pat organizme sulėtėja arba visai sustoja uždegimo procesai, suaktyvėja liaukų veikla.

Gydomojo purvo vonios su mineraliniu vandeniu – itin efektyvi procedūra. Vos po vienos šiltos purvo vonios procedūros atsiveria odos poros, pašalinami šlakai. Į odą ir kraujotakos sistemą patenka gausybė naudingų purvo mikroelementų ir biologiškai aktyvių medžiagų, pagerėja medžiagų apykaita. Gydomojo purvo vonios nuskausmina, skatina gijimo procesus, aktyvuoja medžiagų apykaitą, pažeistų audinių mitybą. Jos efektyviai gydo lėtinius uždegimus, alergines ligas, virškinimo sutrikimus, sąnarių, raumenų, ginekologines ir urologines ligas.

Purvo procedūrų privalumai:

  • Mažina raumenų ir sąnarių skausmus. Šiltas purvas turi prieš uždegiminių savybių.
  • Atpalaiduoja, išlaisvina nuo blogų minčių, leidžia medituoti. Purvas yra šiltas, švelnios tekstūros.
  • Detoksikuoja kūną. Purvo vonios šalina iš kūno toksinus ir kitus nešvarumus.
  • Pamaitina odą ir padaro švelnesnę. Purvas turi savybių, kurios drėkina ir nušveičia odą.
  • Gerina kraujotaką. Sūkurinės vonios purkštukai ir šiltas purvas suaktyvina kraujotaką.

Purvu gydomos:

  • Judamojo–atramos aparato ligos: lėtiniai artritai, deformuojančios artrozės, Bechterevo liga, osteochondrozė, raumenų ir raiščių pažeidimai, kontraktūros.
  • Lytinių organų ligos: gimdos uždegimas, moterų nevaisingumas, lėtiniai prostatitai, epididimitai.
  • Periferinės ir centrinės nervų sistemos ligos: radikulitas, Reino liga, po stuburo diskų pašalinimo operacijų, esant liekamiesiems reiškiniams po uždegiminių, trauminių galvos smegenų pažeidimų.
  • Virškinamojo trakto ligos: opaligė, gastritas, kolitai, hepatitai.
  • Kitos ligos: arterinė hipertenzija, lėtinė pneumonija, odos ligos (lėtinė egzema, neurodermitas, psoriazė), celiulitas.


Sanatorijos Birštone:

Sanatorijos Druskininkuose:

Sanatorijos Palangoje:

Jau antikos laikais žmonės naudojosi gydomojo purvo ir dumblių procedūromis. Viduržemio jūros regiono gyventojai iki šiol turi jūros dumblo baseinus, kurie pritraukia tūkstančius turistų. Skaičiuojama, kad per metus įvairiomis purvo procedūromis pasinaudoja net 50 milijonų Europos gyventojų.