2020-09-27

Naujienos

"Gamta gydo – taip sakydavo senovės graikų gydytojai. Sveiką ar ligotą žmogų, kaip gamtos vaiką intuityviai traukė natūralūs gamtiniai veiksniai: oras, saulė, vanduo. Tai aktualu ir mūsų moderniais laikais...

Nežiūrint stulbinančių dabartinės medicinos mokslo laimėjimų, net 70% persirgusių ūmiomis ligomis tampa lėtinių ligų įkaitais. Šiandien nėra tokio „nekalto“, fiziologinio, adekvataus gydymo, sergant lėtinėmis ligomis, kaip natūralūs gamtiniai veiksniai – kurortinis gydymas. 

Tik reikia turėti minty keletą dalykų ligoniui bei šeimos gydytojui: 
Pirma – nepavėluoti ligonį nusiųsti į kurortą po ūmaus susirgimo. 
Antra, svarbu tinkamai parinkti duotajam ligoniui kurortą ir jo gydomuosius resursus: bioklimatą, mineralinius vandenis, gydomąjį purvą ir kitus fizinius veiksmus." (Gyd. Jonas Valskys)

Kuriam laikui reikėtų rinktis sanatorinį - kurortinį gydymą?
Savaitės poilsis sanatorijoje padovanos tikrai daug įspūdžių ir geros nuotaikos – tačiau sveikatos nepagerins. Gydytojai ir sanatorijų specialistai teigia, kad minimali sanatorinio gydymo trukmė yra 12 dienų, optimali 14 – 18 dienų. Norintiems trumpalaikio poilsio, atgauti fizines ir psichologines jėgas rekomenduojama rinktis viešbučius su SPA procedūromis.

Kaip yra pasirenkamos sanatorijos?
Dažniausiai žmonių apsisprendimą lemia aptarnavimo kokybė, siūlomi kurortų privalumai bei efektyvumas. Pastebima, kad gydymu patenkinti klientai kasmet vyksta į tas pačias sanatorijas. Taigi žmonės sanatorijas renkasi pagal atsiliepimus ir jei jiems ten patinka jie kasmet vyksta ten pat.

Dar dažnas žmogus pagalvoja: "Jeigu esu sveikas. Kodėl turėčiau važiuoti į sanatoriją?"
Niekada nereikia laukti progos pasirūpinti savo sveikata. Didžiausia bėda yra kai žmonės nesirūpina sveikata profilaktiškai, o pradeda rūpintis tik tada kai jau susergama. Kada žmogus rimtai serga – sanatorinis gydymas yra tikrai pavėluotas ir nerekomenduojamas. Taigi jei esate sveikas, tai yra puiki proga pagerinti savo sveikatą ir pailsėti vienoje iš sanatorijų. Jeigu procedūros parinktos teisingai, jų poveikis turėtų jaustis pusę metų ar net daugiau.

Gamta gydo – taip sakydavo senovės graikų gydytojai. Sveiką ar ligotą žmogų, kaip gamtos vaiką intuityviai traukė natūralūs gamtiniai veiksniai: oras, saulė, vanduo. Tai aktualu ir mūsų moderniais laikais...